3.9.2013

Tábor

Tábor je bez nejmenších pochyb vyvrcholením celoroční činnosti každého oddílu. U nás tomu není jinak, každý rok začátkem července vyrážíme na stanový tábor do divoké přírody vojenského újezdu Libavá.

Všichni tak dostaneme jedinečnou příležitost opustit na chvíli spáry civilizace a užít si ničím nerušených čtrnáct dní v přírodě.

Děti mají možnost si na táboře ověřit, co se během roku na schůzkách a výpravách naučili, utužit vztahy v družině, zažít něco netradičního bez počítačů, signálu, telefonů, elektřiny a moderních vymožeností.

Vyzkouší si vaření na ohni, spaní venku, podívají se na hvězdy bez světelného znečištění, zahrají si skvělé bojovky, zažijí noční stezku odvahy, …

Každý rok je navíc tábor motivován více či méně známým příběhem, v jehož duchu se nese celý pobyt, včetně kostýmů, her, názvů táborových staveb.

Za poslední roky jsme se podívali na dvůr krále Artuše, zabránili konci světa pomocí Mayských bohů, vyšetřovali záhadu zmizelého Neviditelného v královské Anglii nebo se podívali na Divoký západ v době jeho největší slávy.

Fotky z minulých táborů si můžete prohlédnout v sekci Galerie a již brzy přibude možnost stáhnutí všech fotek z akcí v sekci Ke stažení.

Na konci tohoto textu je také možné nalézt dokumenty související s táborem.